Aktualności
XXXIV Sesja Rady Miejskiej w Sułkowicach – wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza
25-06-2026 13:37:39
Dzisiaj odbyła się XXXIV Sesja Rady Miejskiej w Sułkowicach, podczas której jednym z najważniejszych punktów obrad była debata nad „Raportem o stanie Gminy Sułkowice za 2025 rok”. Po zakończeniu dyskusji Rada Miejska udzieliła jednogłośnie Burmistrzowi Gminy Sułkowice wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Sułkowice za 2025 rok.
Podczas swojego wystąpienia Burmistrz podkreślił, że osiągnięte w minionym roku rezultaty są efektem wzorowej współpracy pomiędzy Radą Miejską, kierownikami jednostek organizacyjnych, a także kierownikami i pracownikami Urzędu Miejskiego. Dziękując wszystkim za zaangażowanie i wspólną pracę na rzecz rozwoju gminy, szczególne słowa uznania skierował do Skarbnika Gminy Sułkowice, Pani Doroty Hodurek, doceniając jej profesjonalizm, zaangażowanie oraz nieoceniony wkład w realizację i prawidłowe wykonanie budżetu.
Dzisiejsza sesja była również okazją do wyrażenia podziękowań dla Pana Mirosława Polaka za pełnienie obowiązków Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury „Kuźnia” w Sułkowicach. Burmistrz oraz Radni podziękowali mu za zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej kultury w okresie kierowania placówką.
Podczas obrad oficjalnie powitano także Panią Agnieszkę Wargowską-Dudek, która obejmuje stanowisko Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury „Kuźnia” w Sułkowicach z dniem 1 lipca 2026 r. Nowemu Dyrektorowi życzymy wielu sukcesów wynikających z pełnionej funkcji, które przełożą się na rozwój życia kulturalnego w naszej gminie.
Udzielenie Burmistrzowi wotum zaufania i absolutorium stanowi wyraz pozytywnej oceny działań podejmowanych przez samorząd oraz realizacji założonych celów i inwestycji służących mieszkańcom Gminy Sułkowice.